WYŚLIJ WIADOMOŚĆ
+48 733 644 266
Pn, Śr, Pt
09:00-19:00

Frakcyjna radiofrekwencja igłowa

To zabieg wykorzystujący połączenie energii mechanicznej (nakłuwania) i cieplnej (podgrzewanie) w celu pobudzenia skóry do produkcji kolagenu. Zabieg wykorzystuje się w leczeniu blizn (również potrądzikowych), rozstępów oraz do odmładzania skóry. Efektem zabiegu jest wypłycenie blizn i wzrost napięcia skory.

Głowica urzadzenia wyposażona jest w mikroigły, które wprowadzamy w powierzchowne warstwy skóry. Po osiągnięciu zadanej głębokości igły podgrzewają tkankę powodując jej kurczenie. W drugim etapie w procesie gojenia w miejscach urazu powstają włokna kolagenowe. 

Bezpośrednio po zabiegu skóra jest zaczerwieniona. Rumień ustępuje szybko, zazwyczaj już nastepnego dnia można nałożyć makijaż i podjąć normalną aktywność życiową. 

Osiągane efekty przebudowy skóry są porównywalne don efektów uzyskanych przy pomocy lasera frakcyjnego, jednak czas gojenia jest nieporównanie krótszy. Jest to możliwe, bo igły dostarczają energię w sposób celowany bezpośrednio w głębsze warstwy skóry. Dla uzyskania efektu stymulacji potrzebne są więc znacznie mniejsze ilości energii. Konsekwencją tego jest również zdecydowanie większe bezpieczeństwo terapii. Dzięki zminimalizowaniu ryzyka zaburzeń barwnikowych (przebarwienia, odbarwienia) zabieg możemy wykonywać również w miesiącach letnich. Ma to znaczenie zwłaszcza w przypadku blizn czy rozstępów, gdzie szybkie wdrożenie leczenia rzutuje na powodzenie terapii.

Powstały w wyniku zabiegu typ kolagenu utrzymuje się w skórze 2-3 lata. Efekt jest więc stosunowkowo długotrwały.

Zabieg może, ale nie musi być powtarzany. Efekty wzrostu napięcia i poprawy jakości skóry widoczne są już kilka dni po zabiegu. Leczenie blizn i rozstępów wymaga przeprowadzenia kilku procedur w odstępach 4-6 tygodniowych.

 

Koszt od 500 zł
Czas trwania W zależności od rozległości zabiegu
Znieczulenie TAK
Rekonwalescencja 1 DZIEŃ
Seria W zależności od wskazań

Chcesz wiedzieć więcej... Umów się na wizytę