WYŚLIJ WIADOMOŚĆ
+48 733 644 266
Pn, Śr, Pt
09:00-19:00

Nadpotliwość

Ta uciążliwa i krepująca dolegliwość dotyczy do 3% populacji. Do czynników nasilających wydzielanie potu należy wysoka temperatura – sprzyja temu lato, stres – np. podczas publicznych wystąpień, zwiększona aktywność - np.uprawianie sportu.

W sytuacjach gdy tradycyjne metody leczenie przynoszą niezadawalające efekty lub są trudne do zastosowania ( dłonie, czoło, górna warga ) sprawdzają się zabiegi z wykorzystaniem botoksu.

Zabiegi

 • TOKSYNA BOTULINOWA - BOTOKS
  Lek, powszechnie znany pod nazwą handlową Botox , od ponad 50 lat wykorzystywany w medycynie do leczenia chorób neurologicznych ( bóle głowy, tiki nerwowe i porażenia) , gastrologicznych, dermatologicznych ( nadpotliwość ), bruksizmu oraz w medycynie estetycznej do usuwania zmarszczek spowodowanych nadmierną aktywności mięśni mimicznych twarzy. Działanie botoksu polega na zahamowaniu przewodzenia bodżcó pomiędzy nerwami a zaopatrywanym przez nie mięśniem lub gruczołem potowym.
  Toksyna botulinowa blokując zakończenia nerwowe unerwiające gruczoły potowe ogranicza wydzielanie potu. Leczyć tą metodą można okolice pach, dłonie, stopy i czoło – czyli miejsca najczęstszej lokalizacji dolegliwości. Pozwala zlikwidować kłopotliwe kropelki potu na czole i wyeliminować mokre plamy pod pachami zwiększając komfort codziennego funkcjonowania w czasie upalnych dni czy stresujących sytuacji.
  Efekt jest szybki – obserwuje się go już po kilku dniach i utrzymuje się nawet do 10 miesięcy. W praktyce zabieg wykonuje się więc raz na rok.
  Usuwanie zmarszczek toksyną botulinową to skuteczny, bezpieczny i szybki sposób wygładzania skóry, głównie okolicy czoła i oczu. W szybki i bezpieczny sposób zapewni Twojej twarzy wypoczęty, zrelaksowany wygląd.
  Zabieg polega na podaniu niewielkich ilości preparatu w leczone okolice, co powoduje czasowe ograniczenie ruchomości położonych tam mięśni . Zrelaksowane mięśnie powodują rozluźnienie skóry i wygładzenie zmarszczek, przez co twarz wygląda na młodą i wypoczętą.
  Stopień osiągniętego wygładzenia zależy od ilości podanego leku. Nie musisz więc obawiać się nadmiernej maskowatości twarzy – efekt zabiegu można dopasować do Twoich oczekiwań.
  Skutki zabiegu widoczne są już po kilku dniach i utrzymują od się od 3 do 6 miesięcy.
  Czasowe wyłączenie aktywności mięśni prowadzi do osłabienia pewnych nawyków, np. marszczenia brwi czy mrużenia oczu, co w konsekwencji powoduje opóźnienie w czasie tworzenia się zmarszczek. Obserwujesz korzystny efekt nawet po upływie czasu działania leku.
  Zabieg trwa krótko, kilka do kilkunastu minut  i nie wymaga okresu rekonwalescencji. Bezpośrednio po zabiegu możesz wrócić do codziennych aktywności.

Chcesz wiedzieć więcej... Umów się na wizytę