WYŚLIJ WIADOMOŚĆ
+48 733 644 266
Pn, Śr, Pt
09:00-19:00

Osocze bogatopłytkowe / Fibryna bogatopłytkowa

Osocze bogato płytkowe i inne preparaty krwiopochodne są obecnie szeroko wykorzystywaną metodą w medycynie regeneracyjnej, czyli ukierunkowanej na odnowę komórkową. Z powodzeniem są stosowane w ortopedii ( w chorobach zwyrodnieniowych stawów ), rehabilitacji, chirurgii ( leczenie trudnogojących się ran, oparzeń ), dermatologii – w leczeniu różnych typów łysienia.

W medycynie estetycznej zabieg osoczem bogato płytkowym znany jest pod nazwą wampirzego liftingu.

Czynniki zawarte w osoczu aktywizują metabolizm komórek. Dochodzi do pobudzenia regeneracyjnych procesów komórkowych – powstają nowe naczynia przez co zwiększa się ukrwienie i odżywienie tkanek

Do zabiegu wykorzystywana jest własna krew Pacjenta – jest to więc dobry wybór dla osób przykładających dużą wagę do naturalności stosowanych metod.

Krew po pobraniu z żyły pacjenta poddawana jest obróbce, w wyniku której separujemy elementy o wysokim potencjale naprawczym – zawieszone w osoczu płytki krwi i komórki macierzyste. W zależności od potrzeb i zastosowanych metod obróbki możemy uzyskać osocze bogatopłytkowe lub fibrynę bogatopłytkową. Uzyskany materiał podajemy w  leczone okolice .  

Ze względu na właściwości gojące osocza czas rekonwalescencji jest krótki –zazwyczaj następnego dnia nie widać śladów zabiegu.

Zabieg  zazwyczaj wykonywany jest w seriach  - 3 zabiegi w odstępach 4-6 tygodni.

 

Koszt od 400 zł
Czas trwania 30 min
Znieczulenie TAK (powierzchniowe typu Emla), skóra owłosiona głowy - NIE
Rekonwalescencja NIE
Seria TAK

Chcesz wiedzieć więcej... Umów się na wizytę