WYŚLIJ WIADOMOŚĆ
+48 733 644 266
Pn, Śr, Pt
09:00-19:00

Toksyna botulinowa / Botox

Lek, powszechnie znany pod nazwą handlową Botox, od ponad 50 lat wykorzystywany w medycynie do leczenia chorób neurologicznych (bóle głowy, tiki nerwowe i porażenia), gastrologicznych, dermatologicznych (nadpotliwość), bruksizmu oraz w medycynie estetycznej do usuwania zmarszczek spowodowanych nadmierną aktywności mięśni mimicznych twarzy.

Działanie botoksu polega na zahamowaniu przewodzenia bodźców pomiędzy nerwami a zaopatrywanym przez nie mięśniem lub gruczołem potowym.

Toksyna botulinowa blokując zakończenia nerwowe unerwiające gruczoły potowe ogranicza wydzielanie potu. Leczyć tą metodą można okolice pach, dłonie, stopy i czoło – czyli miejsca najczęstszej lokalizacji dolegliwości. Pozwala zlikwidować kłopotliwe kropelki potu na czole i wyeliminować mokre plamy pod pachami zwiększając komfort codziennego funkcjonowania w czasie upalnych dni czy stresujących sytuacji.

Efekt jest szybki – obserwuje się go już po kilku dniach i utrzymuje się nawet do 10 miesięcy. W praktyce zabieg wykonuje się więc raz na rok.

Usuwanie zmarszczek toksyną botulinową to skuteczny, bezpieczny i szybki sposób wygładzania skóry, głównie okolicy czoła i oczu. W szybki i bezpieczny sposób zapewni Twojej twarzy wypoczęty, zrelaksowany wygląd.

Zabieg polega na podaniu niewielkich ilości preparatu w leczone okolice, co powoduje czasowe ograniczenie ruchomości położonych tam mięśni. Zrelaksowane mięśnie powodują rozluźnienie skóry i wygładzenie zmarszczek, przez co twarz wygląda na młodą i wypoczętą.

Stopień osiągniętego wygładzenia zależy od ilości podanego leku. Nie musisz więc obawiać się nadmiernej maskowatości twarzy – efekt zabiegu można dopasować do Twoich oczekiwań.

Skutki zabiegu widoczne są już po kilku dniach i utrzymują od się od 3 do 6 miesięcy.

Czasowe wyłączenie aktywności mięśni prowadzi do osłabienia pewnych nawyków, np. marszczenia brwi czy mrużenia oczu, co w konsekwencji powoduje opóźnienie w czasie tworzenia się zmarszczek. Obserwujesz korzystny efekt nawet po upływie czasu działania leku. 

Zabieg trwa krótko, kilka do kilkunastu minut  i nie wymaga okresu rekonwalescencji. Bezpośrednio po zabiegu możesz wrócić do codziennych aktywności.

 

Koszt od 300 zł
Czas trwania 15 - 30 min
Znieczulenie NIE
Rekonwalescencja NIE
Seria NIE

Chcesz wiedzieć więcej... Umów się na wizytę